Akcesoria

Wizualizery

Wizualizery Promethean poszerzają możliwości tablic interaktywnych i są znakomitym dodatkiem do prowadzenia w klasie nowoczesnych lekcji. Wizualizer ActiView to specjalna kamera na regulowanym wysięgniku z dodatkowym podświetleniem. Umożliwia ona prezentowanie, za pomocą monitora, lub projektora i tablicy, dowolnego obrazu przedmiotu lub dokumentu. Nauczyciel wraz z klasą może omawiać każdy szczegół obiektów dwu i trójwymiarowych. Każdy dokument, można teraz pokazać klasie i wraz z nią pracować na danym obrazie.
Wizualizer Promethean posiada wybór spośród wielu trybów pracy – zdjęcia, tekst, pokaz slajdów, skala szarości, mikroskop, film, zdjęcia w ciemności. Istnieje możliwość zapisywania obrazów JPEG bezpośrednio w wbudowanej pamięci samego wizualizera – do 120 zdjęć.
Zastosowana optyka w wizualizerze ActiView pozwala na wykonanie dobrej jakości zdjęć dużych obiektów i otaczającej je przestrzeni. Tryb automatycznego doboru parametrów ekspozycji pozwala na szybkie i optymalne ustawienia ostrości i jasności. Wysoka rozdzielczość SXGA (1280×1024) oraz wbudowane lampa doświetlająca pozwala na uzyskanie doskonałej jakości obrazu w każdych warunkach.
Wizualizer Promethean z powodzeniem może zastąpić przestarzałą technikę rzutników foliowych, a dodatkowo oferuje całą gamę opcji od prezentacji dowolnych dokumentów, obiektów 3D, aż do prezentowania i nagrywania za pomocą komputera, doświadczenia chemicznego przeprowadzanego w klasie. Nagrane tak materiały można opublikować w Internecie lub np. przesłać nieobecnym uczniom.

Pióra ActivPen

Pióra uczniowskie ActivPen działają bezprzewodowo, są bezobsługowe i nie wymagają baterii. Używanie ich pozwala na dokładniejszą pracę na tablicach i materiałach interaktywnych w stosunku do zwykłego dotyku palcem.
Pracując na tablicy interaktywnej można używać ich jak długopisu, a dodatkowo zastąpić nimi myszkę komputerową. Urządzenie pozwala na wygodne pisanie, otwieranie narzędzi i aplikacji, przeciąganie i upuszczanie na tablicy dowolnych obiektów, przełączanie się między stronami lub np. włączanie dźwięków lub obrazów.
Pełna funkcjonalność w trybie myszki komputerowej pozwala na interakcję z tradycyjnymi aplikacjami komputerowymi lub stronami internetowymi.
ActivPen-y są tak dokładne i precyzyjne, że można nimi zmierzyć i zaznaczyć na ekranie odległość nawet do jednego milimetra.