Drukarki 3D

Zintegrowany Ekosystem Druku 3D Skriware

Drukowanie 3D staje się coraz bardziej powszechne i z rozmachem wkracza do naszego życia. Urządzenia możemy spotkać w fabrykach, biurach architektonicznych, firmach, w domach a także coraz częściej w szkołach. Dlaczego w szkołach? Drukarki 3D świetnie sprawdzają się w edukacji gdyż zapewniają nieograniczone możliwości dla nauczycieli oraz ciekawy i jasny przekaz dla uczniów. To dzięki modelom 3D możemy w zrozumiały sposób przekazać uczniom wiedzę i zachęcić ich jeszcze bardziej do poznawania świata i kreatywnego myślenia. Dzięki urządzeniom możemy drukować dowolne modele jak np. ludzkie organy, jądro komórkowe, które wykorzystamy na lekcjach biologii. Puzzle z krajów Europy lub puzzle województw Polski przydatne do wykorzystania na lekcjach geografii. Rzeźby, modele architektury czy symulacje bitew, które wykorzystamy na lekcjach historii. Modele brył do wykorzystania na matematyce czy elementy wykorzystywane w doświadczeniach z fizyki oraz wiele, wiele innych.

Należy także pamiętać, że druk 3D dzięki swoim szerokim możliwością został w roku 2017/2018 wpisany na listę pomocy dydaktycznych i jest coraz częściej wybierany przez szkoły.

Skriware

To polski producent drukarek 3D dedykowanych do rynku edukacyjnego za sprawą stworzenia przez firmę całego środowiska przyjaznego nauczycielowi. W skład środowiska wchodzą:

Skriware 1

Skriware 1 to drukarka idealna dla użytkowników, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D. Dostęp do biblioteki modeli 3D, dzięki której można uruchomić wydruk za pomocą 1 kliknięcia pozwala drukować od razu po wyjęciu urządzenia z pudełka. Spore ułatwienie stanowi slicer online, który w chmurze przygotuje do wydruku zaprojektowany lub ściągnięty z innej biblioteki model. Drukarka posiada oryginalną, solidną konstrukcję o kompaktowych rozmiarach. Piękny, nowoczesny design sprawia, że drukarkę można eksponować w pracowni bądź w salonie

Skriware 2

Zadowoli nawet najbardziej zaawansowanego użytkownika, jak i świetnie sprawdzi się w rękach początkujących. Miejsce drukowania jest obudowane, a podwójny podajnik materiału (ekstruder) umożliwia równoczesne drukowanie 2 tworzywami (filamentami). Drukarka posiada duży, łatwy w obsłudze wyświetlacz pozwalający na jej obsługę i bezpośrednie łączenie się z bazą modeli. Dzięki automatycznemu cięciu modeli do druku (slicingu), jest niewątpliwie jedną z najłatwiejszych w obsłudze drukarek 3D dostępnych na rynku.

Filamenty

Materiały eksploatacyjne do drukarek 3D

Biblioteka modeli 3D – Skrimarket

Wirtualna biblioteka modeli 3D. Rozwiązanie w chmurze, gdzie za pomocą 1 kliknięcia możemy wydrukować model z dostępnej bazy, która dzięki integracji z MyMiniFactory posiada ponad 45 000 dostępnych modeli. Skrimarket automatycznie dostosowuje parametry wydruku do posiadanej drukarki, sprawiając, że korzystanie z drukarki Skriware jest bardzo proste. Skrimarket umożliwia również wgranie własnego modelu 3D i podzielenia się nim z globalną społecznością użytkowników Skriware.

Skribot – robot do nauki programowania

Skriboty to konfigurowalne roboty drukowane w 3D, które każdy może zaprojektować, wydrukować i zaprogramować.

Platforma edukacyjna –Akademia Skriware

Platforma online, która łączy naukę z zabawą i doświadczeniem gry komputerowej ucząca programowania i zagadnień STEAM (nauka, technologie, inżynieria, design, matematyka) na podstawie edukacyjnych robotów i innych narzędzi Skriware. Baza interaktywnych kursów online pomagająca zdobywać umiejętności najbardziej pożądane na współczesnym rynku pracy. Platforma zawiera zarówno materiały dla uczniów, jak i dla nauczycieli, które wyjaśniają każde 10-15 minut lekcji. Treści są dostosowane do różnych grup wiekowych oraz zaawansowania.

Scenariusze edukacyjne –Misja na Marsa

Pierwsza misja edukacyjna w ramach Akademii Skriware. Łączy rzeczywistego robota edukacyjnego Skribot, ze światem wirtualnym w którym uczniowie odkrywają sekrety Czerwonej Planety, ucząc się przy tym programowania i zagadnień z dziedziny fizyki, biologii oraz geografii. Fabularny scenariusz Misji na Marsa sprawia, że studenci czują się bardziej zaangażowani w rozwiązywanie kolejnych misji. Scenariusze zajęć są przewidziane na 15 godzin zegarowych zajęć. Zajęcia mogą być prowadzone dla dzieci w wieku 9-12 przy wykorzystaniu blokowego programowania oraz 13-16 przy wykorzystaniu języka C++ oraz Arduino IDE

Kreator robotów

Kreator to narzędzie online, gdzie za pomocą systemu autorskich klocków Skriware, można zaprojektować dowolnego robota lub dowolną konstrukcję, a później zaplanować wydruk elementów na dowolnej drukarce marki Skriware.