Makeblock to system elementów konstrukcyjnych, modułów elektronicznych i oprogramowania, stworzony specjalnie z myślą o wykorzystaniu w edukacji. Modułowa konstrukcja oraz możliwość współpracy z szeroką paletą oprogramowania sprawia, że Makeblock może być stosowany na każdym etapie edukacji – od szkoły podstawowej po szkoły ponadpodstawowe i wyższe. Makeblock sprawdza się również znakomicie jako system szybkiego prototypowania dla jednostek badawczych i wyższych uczelni.

Makeblock to system profili aluminiowych i innych elementów mechanicznych potrzebnych do budowy robotów i wszelkich innych konstrukcji. Dzięki niemu zbudujesz co tylko zechcesz.

Zestawy Makeblock to ciekawa alternatywa wobec innych, popularnych zestawów klocków podobnego typu. Dużą zaletą produktów tej marki jest ich różnorodność oraz intuicyjny system służący programowaniu robotów. Sporą zaletą jest również możliwość łączenia ze sobą kilku zestawów klocków, co pozwala tworzyć unikalne konstrukcje o nowych właściwościach. Zestawy klocków Makeblock to idealny pomysł na prezent dla dziecka interesującego się robotyką i programowaniem